Blog
Dolgu Uygulamaları Hakkında
  • Tarih: 19 Mart, 2014
  • Yazar: Admin

Yıllar içinde cildimizin genç ve diri görüntüsü azalmaya başlar ve birçok kırışıklık içeren bölgeler oluşmaya başlar. Dokularda hacim azalmaları ve yer değiştirmeler gözlenmeye başlar. Bu kırışıklıkların ve hacim değişikliklerinin sebepleri arasında genetik haritamızın yeri olmakla beraber çevresel etmenlerde (sigara, yerçekimi, güneş, sık mimik hareketi yapma vs.) çok büyük rol oynar.

Dolgu uygulamalarında (dolgu enjeksiyonlarında) kullanılan dolgu maddeleri cildimize işte bu kaybettiğimiz hacmi ve canlılığı geri vermek için kullanılır. Aynı zamanda deriden çökük yara izleri tedavisinde, çene ucu ilerletme ve alın bombeliği sağlanmasında da dolgu uygulamaları (dolgu enjeksiyonu) sık kullanılmaktadır.

Dolgu uygulamaları (dolgu enjeksiyonu) vücudumuzda istediğimiz bölgelerin hacminin artırılmasında kullanılabilir, bu mutlaka yaşlılık sonucu olması gerekmez.

Dolgu uygulamalarında (dolgu enjeksiyonu) kullanılan dolgu maddeleri otolog dolgu maddeleri (kişinin kendi dokularından alınan dolgu maddeleri) ve hazır (dışarıdan verilen dolgu maddeleri) şeklinde genel olarak ikiye ayrılabilir.