Blog
Dudak Dolgusu
  • Tarih: 24 Şubat, 2014
  • Yazar: Admin

Dudak dolgusu çok ince yapıya sahip dudakları, daha şişkin ve dolgun bir şekle ulaştırmak için yapılır. Aynı zamanda mimik ve yaşa bağlı olarak meydana gelmiş kırışıklıkların doldurularak yok olmasını sağlayabilmektedir.  Daha net dudaklara ve daha belirgin hatlara sahip bir yüze ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Bayanlarda genellikle yaş ilerlemesine bağlı olarak dudak ile burun arasındaki mesafe artışına başlı olarak dudaklarda incelme meydana gelebilmektedir. Bu nedenle kadınlar dudak dolgusunu tercih ederek dolgunlaştırma uygulamasını yaptırmaktadırlar. Aynı zamanda sigara içmeye bağlı olarak da dudak kenarlarında derin çizgiler ve kırışıklıklar da meydana gelmektedir. Yine bu oluşan kırışıklıklar için de dolgu yöntemi uygulanabilmektedir.

Dudak dolgusu ya da genel yüz dolgusu uygulamalarından herhangi birini yaptırmaya karar verdiğinizde, işlemden bir hafta öncesinden başlayarak aspirin ya da ağrı kesici ilaçları kullanmayı bırakmanız gerekmektedir.

Dolgu uygulamaları genellikle lokal anestezi ile uygulandığından herhangi bir acı ya da ağrı ile karşılaşılması pek mümkün değildir.  Ancak işlem sonrasında 2 saat kadar bir süre, yemek yemek ve konuşmak gibi bazı hareketler en aza indirilmelidir. 2 saat sonrasında yine dilediğiniz gibi hareketlerinize devam edebilir ve yemek yiyebilirsiniz. Dudak dolgusu ve diğer dolgular genellikle 6 ile 12 ay kadar bir süre kalıcılık sağlamaktadır.