Blog
Botoks Uygulamaları
  • Tarih: 15 Ocak, 2014
  • Yazar: Admin

En popüler medikal anti-aging ürünlerinden bir tanesi olan botoks enjeksiyonu, ameliyatsız estetikte vazgeçilmez bir uygulama haline gelmiştir.

İstenmeyen mimiklerin engellenmesinde ve mimikler ya da yaşlanma sonucu oluşmaya başlayan çizgilerin oluşmaması, artmaması için yapılan Botoks, uygulanan kas bölgesinde sadece geçici felç oluştursa da bu etki bizim kontrolümüzün altında ve istediğimiz yerde olduğu için korkutucu değildir. Bütün ustalık hangi mimik kaslarını seçeceğimiz ve yüzde hangi olumlu ifadeyi yaratabileceğimizde yatar. Yani botoks uygulamak bir sanattır. Unutmayın ki botoks ile yüzün ihtiyacı olan düzeltmeyi abartmadan, çok fark ettirmeden yapabilmek mümkündür.

Estetik amaçlı kullanımı dışında botoksun uygulama alanı çok geniştir. Kol altı, el, ayak bölgelerinde de aşırı terlemeyi durdurmak için yapılmaktadır. Ter bezlerinin içinde biriken terin atılmasını sağlayan kaslar geçici olarak felç edilir. Böylelikle terleme 6-10 ay kadar %80 oranında kesilebilmektedir. Kişi ilacın etkisi geçtikten sonra bile eskisi gibi terlemeyebilmektedir.

Ayrıca, günümüzde migren tedavisindede botoks enjeksiyonlarından yararlanılmaktadır.