Hakkımızda

Dr. Nilgün Soysal Kimdir?

Dr.Nilgün Soysal 1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Orta öğretim ve lise eğitimlerini babasının görevi nedeniyle Türkiye’nin çeşitli yerlerinde tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesinde tıp eğitimine başladı ve 1994 yılında mezun oldu.
Mecburi hizmetini Malatya’nın Akçadağ ilçesinde tamamladıktan sonra İstanbul’a dönen Dr. Nilgün orada Sağlık Bakanlığına bağlı çeşitli birimlerde çalıştı. Medikal estetik alanına ilgi duymaya başlayınca Sağlık Bakanlığının medikal estetik sertifikasyon programına katılarak yapılan uygulamalı eğitim ve sınavlarda başarı göstererek medikal estetik sertifikası almaya hak kazanmıştır.
2006 yılında kendi medikal estetik kliniğini kurmuştur. Şu anda Ankara’da NSC klinik olarak çalışmalarına devam etmektedir.
AMWC,  IMCAS, ve AMME gibi her yıl tekrarlanan Dünyadaki estetik ve estetikteki son gelişmelerin takip edilip tartışıldığı kongrelerin katılımcısı ve eğitim programlarında yer alan doktorlar arasındadır.
Leke ve Akne tedavisi ile ilgili yapmış olduğu çalışma LUTRONİC firması tarafından 2014 yılında Monako’da düzenlenen AMWC kongresinde sunulmuştur.